Wydania kieszonkowe są łatwo przyswajalne i nie straszą dłużyznami. Mają tendencje do pożytecznego kondensowania treści, do pomijania tego, co ma choćby pozór zbędności.

 

Pocket Concerts, to wyjątkowa propozycja nietuzinkowych koncertów kameralnych, kierowanych do bardzo szerokiego grona odbiorców.
 
Kabaretowe, teatralne, edukacyjne i multimedialne, niektóre bawią do łez a inne do bólu edukują. 
Od wielu lat mamy przyjemność gościć w wielu miastach i miasteczkach Polski. Zapraszani jesteśmy do bardzo różnorodnych instytucji kultralnych, począwszy od filharmonii a skończywszy na maleńkich salach wiejskich domów kultury. I dobrze. Nasze koncerty tak niezwykle rozchwytywane w miastach trafiają również pod strzechy.

Sztuką przez wielkie "S", miłością i pasją do muzyki zarażamy jak grypą wiedząc dobrze, że potem może być już tylko lepiej...

 

 

Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive

Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive

Ideą programu "Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive" jest przedstawienie najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986).

Gdybym był bogaczem

Gdybym był bogaczem

To wyjątkowa gratka dla miłośników muzyki i kultury żydowskiej, oparta na motywach kultowego musicalu Jerrego Bocka Skrzypek na dachu.

Opera czy operetka – która z nich większa kokietka

Opera czy operetka – która z nich większa kokietka

Dumna, bogata, odziana w eleganckie suknie opera czy może lżejsza, wdzięczna operetka? Repertuar poważny, pół-poważny czy całkiem zabawny? Kto obroni się lepiej? Kto wypadnie gorzej? Prezentujemy wybór najpiękniejszych numerów ze słynnych oper i operetek: Traviata, Zemsta nietoperza i Księżniczka Czardasza – to wszystko i jeszcze więcej w wykonaniu znakomitych artystów scen polskich i światowych.

Wzór na utwór

Wzór na utwór

Muzyka jest jak puzzle – składa się z wielu elementów i trzeba dobrze ją ułożyć, żeby zabrzmiała. Jeśli słuchacie radiowych Top List sami wiecie, że czasem udaje się to lepiej, a czasem... nie udaje się wcale.

Pora na kompozytora

Pora na kompozytora

Znacie to uczucie, kiedy nadchodzi na coś pora? Zwykle nie chodzi o nic przyjemnego. Starszym, kiedy w najlepsze bawią się na dworze: "pora wracać do domu". Nastolatkowie w sprawach upływu czasu dowiadują się najczęściej, że "pora kończyć imprezę".

M jak Mozart

M jak Mozart

Przy Mozarcie Kuba Wojewódzki to wzór taktu i opanowania. Twórca Czarodziejskiego fletu słynął bowiem ze śmiałości, która wprawiała w zakłopotanie samego cesarza. Był z tych, co mówią wprost i nie zawsze szanują starszych. Znacie takich?

Moniuszko i reszta świata

Moniuszko i reszta świata

Halka czy Straszny Dwór to opery, o których słyszał niemal każdy. Ale o ich twórcy oraz tajemniczym okresie sprzeczności między nauką i rozsądkiem a przesądami i wiarą w duchy już niekoniecznie...

 

Loading...