Wydania kieszonkowe są łatwo przyswajalne i nie straszą dłużyznami. Mają tendencje do pożytecznego kondensowania treści, do pomijania tego, co ma choćby pozór zbędności.

 

Świadomi tego, jak wielu uczniów woli te lżejsze wersje opasłych tomów lektur, przedstawiamy muzyczną propozycję, którą udźwignie każdy, niezależnie od doświadczeń w podnoszeniu podobnych ciężarów.

 

Pocket Concerty w łatwy i bezbolesny sposób przedstawiają wybrane zagadnienia dotyczące muzyki – jej elementów, twórców, wykonawców. Skupiają się na tym, co istotne i sięgają po takie sposoby prezentacji, które słuchacze najlepiej przyjmą i zrozumieją. A najlepsze jest to, że wprawiając się w słuchaniu wersji kieszonkowych, początkujący melomani nabierają apetytu na coś znacznie większego!

 

Zapraszamy do organizacji Pocket Concerts w szkołach i ośrodkach kultury!

 

Pełna oferta Pocket Concerts 2017 do pobrania TUTAJ.

 

Do organizacji Pocket Concerts zapraszamy ośrodki kultury z województw: zachodniopomorskiego, kujawskopomorskiego, lódzkiego i wielkopolskiego. Udział w koncertach jest odpłatny.

 

 

Wzór na utwór

Wzór na utwór

Muzyka jest jak puzzle – składa się z wielu elementów i trzeba dobrze ją ułożyć, żeby zabrzmiała. Jeśli słuchacie radiowych Top List sami wiecie, że czasem udaje się to lepiej, a czasem... nie udaje się wcale.

Pora na kompozytora

Pora na kompozytora

Znacie to uczucie, kiedy nadchodzi na coś pora? Zwykle nie chodzi o nic przyjemnego. Starszym, kiedy w najlepsze bawią się na dworze: "pora wracać do domu". Nastolatkowie w sprawach upływu czasu dowiadują się najczęściej, że "pora kończyć imprezę".

M jak Mozart

M jak Mozart

Przy Mozarcie Kuba Wojewódzki to wzór taktu i opanowania. Twórca Czarodziejskiego fletu słynął bowiem ze śmiałości, która wprawiała w zakłopotanie samego cesarza. Był z tych, co mówią wprost i nie zawsze szanują starszych. Znacie takich?

Moniuszko i reszta świata

Moniuszko i reszta świata

Halka czy Straszny Dwór to opery, o których słyszał niemal każdy. Ale o ich twórcy oraz tajemniczym okresie sprzeczności między nauką i rozsądkiem a przesądami i wiarą w duchy już niekoniecznie...

 

Loading...