Wzór na utwór - czyli nauka i muzyka

Wzór na utwór - czyli nauka i muzyka

 

Ludzie światli, uczeni! Wybitni myśliciele, specjaliści od liczb, wzorów, od iksów i igreków! Wiemy, że jest Was więcej, niż można by przypuszczać! Wiemy, że świat o Was nie pamięta, proponując rozrywki godzące w wielkość Waszych potężnych umysłów. To na ten koncert czekaliście!

 

Mądrale, zarozumialcy! Wścibscy, ciekawscy i plotkarze! Wy, którzy musicie wiedzieć więcej i lepiej od innych - i dla Was nadszedł długo wyczekiwany moment!

 

Kolejną propozycję Speaking Concert dedykujemy wszystkim, którzy kochają mądrość, cenią wiedzę, którzy śmiało sięgają "per aspera ad astra"!


Nauka i muzyka to pozornie odrębne światy. Jeden z nich kojarzy się z ładem, dyscypliną, drugiemu towarzyszą twórcze uniesienie i artystyczny nieład. Czy na pewno? Zmierzymy się z tym groźnym stereotypem, udowadniając, że dziedziny wiedzy i muzyki mają ze sobą wiele wspólnego i to od bardzo-bardzo dawna!

 

W finale koncertu zaprezentujemy wyjątkowe urządzenie i zrekonstruujemy jeden z najsłynniejszych eksperymentów naukowych wszech czasów, w którym kluczową rolę spełniała muzyka.

 

Weźcie notatniki, żeby nic Wam nie umknęło!

 

Grupa wiekowa: licealiści i studenci

 

Czas trwania: 45 min

 

Wykonawcy: orkiestra kameralna, dyrygent, 2 aktorów, chór

 

Loading...